21 Ocak, 2023

Çağa ayak uydur(a)mamak

Son yıllarda ülkece fakirleşmemizin sonucu eskisi kadar bol bol seyahat edemiyoruz ancak akmasa da damlıyor. 

Yazılarımdaki seyrekleşme ise tembelliğimin yanı sıra gittikçe okuma alışkanlığımızı kaybetmemizin sonucu.

Bloglar, hele benim gibi lafını toparlayamayıp destan gibi yazanlar gittikçe daha az okunuyor. 

Kimsenin bırak uzun yazı okumayı, uzun bir video izleyecek sabrı ve belki de merakı kalmadı. İçerik üretenlere optimum video süresinin 20 dakika olması öneriliyor.

Ben de kısa yazılar ve fotoğraflarla bir Instagram hesabı açtım ama onun da pek başarılı olduğu söylenemez.  

Yine seyahatlerimizi yazmaya devam ediyorum ama bir yazıyı yayınlanabilir bir post haline getirmek çok fazla emek ve zaman gerektirdiğinden, ya da yazdığım yazı içime tam sinmediğinden yazılar hep yarım yarım kalıyor.

Buraları da boş bırakmamak için şimdilik daha önce blogda yayınlamadığım bir kaç Instagram postunu burada paylaşmayı düşündüm. 

(Aslında daha önce düşünmüştüm de nasıl yapılacağını bugün anladım) Belki blogun (yine tembelliğim yüzünden) karman çorman düzeni yüzünden gözden kaçmış eski yazılara da bu hesap sayesinde ulaşılabilir. 

Yeni yazılarda görüşmek üzere... 

10 yorum:

 1. şakasız her gün girip bakıyordum yav doktor neredeyse bir sene olacak hani yeni yazı diye diye, şimdi bu geldi ama bu benim dişimin kovuğunu doldurmaz be! yok bu olmamış, yeni yazı beklemeye devam edeceğim ben.

  YanıtlaSil
 2. Siz yine uzun uzun yazın. Fakir gibi dinozorlar hem sizi zevkle takip ediyor hem de (nasıl da ilkel:) kitap okumakta ısrarcı oluyorlar.

  YanıtlaSil
 3. Olmaz, olamaz mutlaka yazacaksın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yoksa bilgisayar elektrik faturasını yükselttiği için mi kısa kesiyorsun yazıları bu artışlardan sonra :)

   Sil
 4. Kıymetli meslektaşım, sizi okumaktan çok büyük keyif alıyorum lüten yazmaktan vazgeçmeyin.

  YanıtlaSil
 5. Destan olsa da sizin yazılarınız okunuyor Bora Abi. Bir çok kişi dünyayı gezmeyi sizinle sevdi, insanlara ilham kaynağı oldunuz. Maalesef artık gençlerin yurt dışına çıkması, liranın satın alma değerinin kalmamasından dolayı çok zor ama lütfen yazılarınıza devam edin.

  YanıtlaSil
 6. Yazılarınızı çok beğenerek okuyorum sizden şimdiye kadar çok şey öğrendim lütfen uzun yazmaya devam edin

  YanıtlaSil
 7. Bora Bey, ne zaman içim daralsa sizin sayfanıza koşarım. Tıpkı bugün olduğu gibi. Ülkemizi kedere boğan depremin getirdiği yoğun kederden kaçmak için aklıma ilk gelen sizin gezi yazılarınızdı. Bugün biraz olsun normal hissetmek istedim. BBC Earth kanalında Sri Lanka'yı görünce aklıma sizin seyahat yazınız geldi ve yeniden okumak istedim.
  Daima yazmanız dileğiyle.

  YanıtlaSil